یادداشت مدیر عامل

چرا فرآیند پایش سلامت در شرایط همه‌گیری مهم است؟

در دنیای مدرن که یک بیماری همه‌گیر می‌تواند بشر را غافلگیرکند، نیاز به پایش سلامت و خودآگاهی نسبت به جسم و روان، بیش از پیش احساس می‌گردد. امروز می‌دانیم پیشگیری بهتر از درمان است و برای حفظ سلامت نباید از نظارت بر خود غافل شد زیرا بسیاری از بیماری‌ها بدون علامت یا نشانه‌ای ظاهر می‌گردند و گاه زمانی متوجه آن می‌شویم که برای درمان وقت کمی داریم. در حالی که تقریباً در تمام آن‌ها می‌توانستیم، در ابتدای ابتلا و با تشخیص به موقع با کم‌ترین آسیب نسبت به درمان آن‌ها اقدام کنیم. برای داشتن یک زندگی با سطح بالایی از کیفیت باید از شاخص‌های مهم سلامت مانند فشار خون، قند، کلسترول و سایر موارد آگاهی کامل داشته باشیم و جالب است بدانید با پایش به موقع حتی می‌شود از ابتلا به بیماری‌هایی چون سرطان جلوگیری کرد یا در صورت ابتلا در همان ابتدا و به صورت کامل آن را درمان نمود.

شرط دیگر داشتن یک زندگی با سطح بالایی از کیفیت، اگاهی ما نسبت به حال روح و روانمان است که چون نوزادی حساس نیاز به مراقبت دارد، نیازها و رنج‌هایش را باید به موقع تشخیص داد و نسبت به برطرف کردن و التیام آن‌ها اقدام نمود.

در دوران کووید 19 شاهد آن بودیم که چگونه این ویروس با سوار شدن بر یک بیماری نهفته در افراد، چه فجایعی را به بار آورد که اگر فرد زودتر از آن بیماری اطلاع پیدا می‌کرد و در کنارش سطح ایمنی بدن خود را افزایش می‌داد در مقابله با ویروس به مقدار مؤثری، قدرتمندتر ظاهر میگشت و چه بسا و ای کاش که هموطنان کمتری را از دست می‌دادیم.

وجه دیگر اهمیت پایش سلامت به کیفیت خدمات درمانی در مراکز درمانی- بیمارستانی برمی‌گردد. واقعیت طب مدرن این است که تعداد بیماران در دوران کنونی بسیار بیشتر از پزشکانی است که قادر به کمک به آن‌ها هستند.

سیستم پایش سلامت مفهومی است که در کنار حمایت از افراد در شناخت شرایط بدنی‌شان، می‌تواند از کادر پزشکی مجرب و در دسترس در قالب یک مجموعه واحد پشتیبانی کرده و بار آن‌ها را در بحران‌هایی مانند مواجهه با کووید19 سبک کند.

مراقبت از بیماران

هدف اصلی برنامه حمایت از بیماران ما، افزایش رضایت مندی بیماران و به ارمغان آوردن تجربه ای بی نظیر از درمان برای آنهاست. ما در سیناژن فقط به درمان بیماران توجه نمی کنیم بلکه به دنبال طراحی درمان اختصاصی برای آنها هستیم. ما اولویت های بیمارانمان را در مرکز تلاشمان قرار دادیم تا بتوانیم زندگی آنها را ارتقا بخشیم.