ما در قرنطینه کنارتان هستیم...

این مرکز برحسب نیازسنجی انجام شده توسط تیم تخصصی و مدیریتی مجموعه، با امکانات مکفی جهت انجام ویزیت و بستری‌های کوتاه مدت یا بستری‌های مراقبتی طولانی مدت در قرنطینه، تحت نظر پزشک فوق تخصص عفونی مجموعه، سرکار خانم دکتر پوردست، تجهیز و شروع به ارائه خدمت کرد. در حال حاضر خدمات روزانه ویزیت‌های تخصصی، همراه با حضور تیم پرستاری در مرکز به صورت 24 ساعته انجام می‌شود. خدمات ارائه شده در مرکز نقاهتگاه توسط پزشک بالینی شامل موارد زیر است:

لیست افراد نیازمند ویزیت (بر حسب اندیکاسیون‌ها) در شیفت صبح مرکز مراقبت، پیگیری و تماس (CFC) تنظیم و مشخص می‌شود و طبق ظرفیت توافقی به پزشک بالینی مرکز بهبودی ارسال می‌گردد. سعی بر این است زمان‌ها طوری تنظیم گردد که در هر زمان فقط یک نفر در محل حضور داشته باشد و برای ایمنی بیشتر، تجمعی در محل درمانگاه صورت نگیرد .

ویزیت افراد نیازمند به ملاقات با پزشک در مرکز، طبق ظرفیت توافقی در ساعات تعیین شده توسط مرکز CFC انجام می‌شود و نتیجه ویزیت‌ها به مرکز CFC اطلاع داده می‌شود.

اکثر افراد در این گروه، فقط نیازمند ویزیت‌های سرپایی هستند؛ یعنی طبق معیارهای وزارت بهداشت، یا افراد  PCRمثبت و بدون علامت هستند یا افراد علامت‌داری که علائم حیاتی پایدار و سطح اکسیژن خون بیشتر یا مساوی 93 دارند.

برخی از افراد علائم شدیدتر مانند تنگی نفس را نشان می‌دهند یا سطح اکسیژن خون بین 90 الی 93  است که به صلاحدید پزشک، می‌توانند بستری کوتاه مدت (تحت نظر گرفتن تا پایداری وضعیت) داشته باشند و خدماتی مانند سرم تراپی یا اکسیژن تراپی زیرنظر مستقیم پزشک بالینی، دریافت نمایند.

نقاهتگاه

طبق معیارهای اعلام شده از وزارت بهداشت، افرادی که تنگی نفس شدید، درد قفسه سینه با یا بدون تب 38 درجه به بالا دارند و سطح اکسیژن خون از حد مطلوب پایین‌تر است (بین 90 الی 93) و یا افرادی که پیشرفت سریع در شدت علائم تنفسی‌شان اتفاق افتاده (مثلاً تعداد تنفس در دقیقه بالای 30) یا سطح اکسیژن به زیر 90 درصد برسد یا درگیری شدید (بیش از 50 درصد) ریه وجود دارد؛ نیازمند بستری بیمارستانی و اقدامات مقتضی آن خواهند بود و در مرکز نقاهتگاه سلامت نسیم نمی‌توانند خدماتی دریافت نمایند (با توجه به وضعیت خطرناک این افراد، بهتر است در مرکز درمانی مجهز بیمارستانی بستری شوند)

 

مواردی که نیازمند بستری در نقاهتگاه بهبودی مرکز سلامت نسیم هستند، شناسایی و با هماهنگی مسئول فنی مرکز که متخصص می‌باشند، نسبت به بستری (کوتاه مدت یا طولانی مدت) اقدام می‌شود.

در طول زمان بستری، دستورالعمل درمانی تشخیصی و اقدامات لازم طبق نظر متخصص، مکتوب و ابلاغ می‌شود و مسئولیت اجرایی آن بر عهده خود پزشک و پرستار مرکز می‌باشد. پرستار نقاهتگاه زیر نظر پزشک بالینی مرکز، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

خرسندیم از اینکه ارائه این خدمات از ابتدای دوره همه‌گیری ویروس کرونا به بسیاری از شرکت‌­ها و خانواده­‌ها جهت مدیریت وضعیت و جلوگیری از ابتلای بیشتر در محیط در اکثر موارد کمک کرده است.

مراقبت از بیماران

هدف اصلی برنامه حمایت از بیماران ما، افزایش رضایت مندی بیماران و به ارمغان آوردن تجربه ای بی نظیر از درمان برای آنهاست. ما در سیناژن فقط به درمان بیماران توجه نمی کنیم بلکه به دنبال طراحی درمان اختصاصی برای آنها هستیم. ما اولویت های بیمارانمان را در مرکز تلاشمان قرار دادیم تا بتوانیم زندگی آنها را ارتقا بخشیم.