خدمات مرکز سلامت نسیم

پیش از هر چیز باید بر این نکته تأکید کرد که مراقبت از سلامت باید در قالب روندی مستمر، مداوم و همیشگی تعریف شود. مرکز سلامت نسیم، با این دیدگاه و در راستای اجرای هرچه بهینه‌تر مأموریت خود، با ارائه مجموعه‌ای جامع از خدمات و بررسی‌های پزشکی، سلامت هم‌وطنان را در اولویت قرار داده است. در مرکز سلامت نسیم شما در بخش‌های زیر معاینه و پایش می‌شوید.

معاینات زنان

معاینات زنان

خدمات معاینات جامع زنان

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مرکز سلامت نسیم، بخش زنان است. در این قسمت تمامی معاینات مربوط به بانوان، توسط پزشک متخصص صورت می‌گیرد. وضعیت سلامتی رحم، تخمدان، بررسی وضعیت جنین در مادران باردار و در صورت تشخیص پزشک، آزمایش پاپ اسمیر با به روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‍‌های پزشکی انجام می‌شود. در این بخش با انجام معاینات، وضعیت سلامتی و مشکلات احتمالی با مراجعه‌کننده در میان گذاشته می‌شود.

نقشه نگاری مغزی

نقشه نگاری مغزی

خدمات نقشه‌نگاری مغزی

نقشه‌برداری از مغز مجموعه‌ای از تکنیک‌های علوم اعصاب است که با استفاده از نقشه‌برداری از مقادیر بیولوژیکی انجام می‌شود. با توجه به تعریفی که در سال 2013 توسط انجمن نقشه‌برداری و درمان مغز (SBMT) ایجاد شد، به طور خلاصه نقشه‌برداری از مغز به عنوان مطالعه آناتومی و عملکرد مغز و نخاع از طریق استفاده از تصویربرداری، ایمونوهیستوشیمی و مولکولی تعریف شده است.

طب ورزش

طب ورزش

خدمات طب ورزش

طب ورزش مجموعه فعالیت های پزشکی در زمینه ورزشی را در بر میگیرد. متخصصین طب ورزشی در مرکز سلامت نسیم با در اختیار داشتن دانش حرفه‌­ای در این زمینه به بررسی اثرات ورزش روی قلب، عروق و دستگاه تنفس، وضعیت استخوان ها، مفاصل و عضلات می­پردازند و همچنین در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان آسیب هایی که درتمرینات و مسابقات ورزشی رخ می­دهد مانند چرخش و پیچش مفصلی که منجر به آسیب به عضلات، مفاصل ، تاندون ها، رباط ها، منیسک و استخوان می­شود، فعالیت می­ کنند. در این بخش معاینه به صورت کلی انجام می‌شود.

شنوایی سنجی

شنوایی سنجی

خدمات شنوایی سنجی

در بخش شنوایی‌سنجی، سنجش‌های لازم گوش در جهت بررسی، پیشگیری و تشخیص بیماری‌های گوش انجام می‌شود. تست شنوایی‌سنجی در افراد با سنین بالا بیشتر انجام می‌گیرد اما در مواردی نیز ممکن است به جز سن بالا عواملی سبب کم شنوایی شود که نیاز به انجام تست شنوایی سنجی است.

معاینات دندان

معاینات دندان

خدمات معاینات جامع دندان

یکی از بخش‌های مرکز سلامت نسیم، بخش دندان است. در این بخش علاوه‌بر وضعیت دندان‌ها و بررسی نیاز آن‌ها به ترمیم، وضعیت لثه‌ها و فراتر از آن وضعیت دهان فرد، وجود غده و توده‌های دهانی مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ در صورت تجویز پزشک متخصص، عکس OPG نیز گرفته می‌شود تا معاینه کامل‌تر و دقیق‌تری از دندان‌های مراجعه‌کننده صورت گیرد.

بینایی سنجی

بینایی سنجی

خدمات بینایی سنجی

این بخش دارای دو قسمت جداگانه یعنی متخصص چشم و متخصص بینایی‌سنجی است و کلیه غربالگری‌های بیماری‌های چشمی، بررس نمره چشم و عیوب انکساری در این بخش انجام می‌شود. علاوه‌بر این‌ها با توجه به بیماری‌های ریشه‌ای، داروهای مصرفی و عوارض آن بر بینایی و غیره، بررسی‌های اولیه صورت می‌گیرد و سلامت چشم از همه جنبه‌ها بررسی می‌گردد.

معاینات بالینی

معاینات بالینی

خدمات معاینات بالینی

تشخیص زودهنگام بیماری و اطلاع از وضعیت فعلی فرد، نقش مهمی ‌در پیشگیری و موفقیت روند درمان دارد. از این رو، مهم است که افراد در هر دوره مشخص، برای انجام معاینات بالینی و مطلع شدن از وضعیت سلامتی شان اقدام کنند. روند معاینات بالینی در مرکز جامع سلامت نسیم به این صورت است که پزشک با استفاده از تجهیزات پزشکی ساده و برخی از حواس پنجگانه اش (بینایی، شنوایی، لامسه)، فرد مراجعه کننده را معاینه کرده، و در ادامه، از او سوالاتی درباره احساسی که در حال حاضر تجربه می‌کند، وضعیت و مشکلات فعلی، رژیم و عادات غذایی، فعالیت های ورزشی، سابقه بیماری های خاص در خود و خانواده و … می‌پرسد.

معاینات جامع قلب

معاینات جامع قلب

خدمات معاینات جامع قلب

قلب یکی از اعضای حیاتی بدن است و هرگونه اختلال در آن، هر چقدر هم که کوچک باشد، می‌تواند زندگی فرد را با مشکل مواجه کند و حتی جان او را به خطر بیندازد. از این رو، مهم است که همیشه از وضعیت سلامت قلبتان مطلع باشید. در مرکز جامع سلامت نسیم، خدمات معاینات جامع قلب ارائه می‌شود. مراجعین می‌توانند با استفاده از بهترین و جدید‌ترین دستگاه های تست وضعیت قلب، از وضعیت و شرایط خود آگاه شده و در صورت وجود بیماری، با متخصصین ما جهت انجام مشاوره و راه های درمان، مشورت کنند.

آزمایشگاه

آزمایشگاه

خدمات آزمایشگاه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مرکز سلامت نسیم، بخش آزمایشگاه است. آزمایشگاهی مجهز به دستگاه‌های پیشرفته و برخوردار از پرسنلی مجرب و آموزش دیده. در این بخش با نمونه‌گیری انجام شده، طیف وسیعی از آزمایشات انجام می‌شود و تمام چکاپ لازم برای یک بدن فراتر از بررسی میزان چربی، قند خون، کلسترول، گلبول‌های سفید و قرمز، آنتی بادی و … تحقق می‌یابد.

تصویربرداری

تصویربرداری

خدمات تصویربرداری

در بخش تصویربرداری سلامت نسیم، وضعیت اندام‌های مهم داخلی بدن مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در صورت وجود مشکل، بلافاصله برای درمان و مراقبت ارجاعات لازم صورت گیرد. بررسی شکم، کبد، کلیه، طحال، معده، صفرا، پانکراس، مثانه و برای آقایان بررسی وضعیت پروستات در این بخش انجام می‌شود. با همه‌گیری ویروس کرونا، بررسی وضعیت ریه‌ها اهمیت دوچندان پیدا کرده است. در این بخش جهت بررسی سلامت شٌش‌ها عکس قفسه سینه مراجعه‌کننده گرفته شده و توسط رادیولوژیست بررسی می‌شود. در صورت بروز مشکل با مراجعه‌کننده در مورد خطرات احتمالی صحبت خواهد شد.

روانشناسی

روانشناسی

خدمات روانشناسی

سلامت روان یکی از مهم‌ترین موضوعاتیست که بر کیفیت زندگی فرد تأثیرگذار است. داشتن مهارت برقراری ارتباط اجتماعی متأثر از این موضوع سهم بسزایی در برخورداری از یک زندگی لذت بخش دارد. در بخش روان‌شناسی مرکز سلامت نسیم، سلامت روان مراجعه‌کننده و آسیب‌های اجتماعی وارد شده به فرد مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز از کمک‌های مشاوره‌ای و اقدامات درمانی بهره‌مند شود. در این بخش با آزمون‌های معتبر روان‌شناسی و تست‌های جامع شخصیتی، تلاش کرده‌ایم در محیطی آرام در کنار مراجعه‌کنندگان قرار بگیریم و برای کسب آرامش روحی و داشتن روانی سالم، از هیچ کمکی روی‌گردان نیستیم.

سنجش تراکم استخوان

سنجش تراکم استخوان

خدمات سنجش تراکم استخوان

در بخش سنجش تراکم استخوان بیماری پوکی استخوان مورد بررسی قرار می‌گیرد. تشخیص تراکم، پوکی و وضعیت استخوان‌ها در این دستگاه با اشعه ایکس انجام می گیرد و چگالی استخوان ها اندازه گیری می‌شود. پوکی استخوان یکی از بیماری‌های خاموش است که شامل از دست رفتن تدریجی استخوان و همچنین تغییرات ساختاری است که باعث لاغر شدن، شکنندگی و شکستگی استخوان می‌شود.  بهترین راه برای شناسایی و پیشگیری به موقع از این بیماری خاموش، استفاده از دستگاه سنجش تراکم استخوان است.

بیشتر در مورد ما

مجموعه سلامت نسیم همه نیاز شما را در قالب بسته های سلامتی منحصر به‌فرد معرفی می‌کند. این بسته‌ها شامل پیشنهاد پایش بر اساس گروه های سنی مختلف، شرایط شغلی متفاوت و … با توجه به توصیه پزشکان مجرب این مجموعه آماده و ارائه می‌شود.


بیشتر در مورد ما