AppointmentAUDIOGRAMBLOOD CELLSBLOOD PRESSUREBODY SCALEBONE DENSITYBONEBRAINCHECKUPChest_X-rayCHOLESTEROLCOLONDENTALDIAGNOSISDOCTORDROPSDUMBBELLEAREKGENDOSCOPYEXAMINATIONEYE TESTEYEGLOVEHABITSHEARTHEIGHTHEPATITISHOSPITALINHALERKIDNEYLUNGSMAMMOGRAMMASKMEDICAL PRESCRIPTIONMONITORPAPPILLSPROSTHETICPSY_2PSYCHOLOGYREPORTRUNNING TESTSCANservice-bonesservice-brainservice-checkservice-cycservice-earservice-exerciseservice-eyeservice-hearthservice-laservice-teethservice-womenservice-xraySMARTWATCHSPERMSTETHOSCOPETEETHTOMOGRAPHYURINEVACCINATIONVIRUSVital_SignWATCHWOMEN_2WOMEN_3
درمان فوری سردرد شدید + 10 راهکار جادویی درمان خانگی

درمان فوری سردرد شدید و اطلاع از راهکارهای آن ممکن است در طول شبانه روز به همه ی ما کمک بسیاری دهد. یکی از علائم اصلی بیماری کرونا که امروزه همه گیر شده است، داشتن سردردهای شدید می­باشد. بنابراین آشنایی با راهکارهای درمان سردرد شدید کرونا میتواند ضروری باشد.

در این مقاله قصد داریم پس از بررسی علت سردرد شدید و ناگهانی، 10 راهکار معجزه آسا را جهت درمان فوری سردرد شدید و کاهش دردهای مزمن به شما معرفی کنیم و به این سوال که برای درمان سردرد چه بخوریم پاسخی کامل و کارا دهیم. تاکنون بیش از 150 نوع سردرد شناخته شده است که 4 مورد از شایع ترین آنها را برای شما بازگو میکنیم، چراکه برای درمان در گام اول باید نوع سردرد را شناخت.

حتما بخوانید: مقاله ای درباره‌ی درمان گیاهی قلب درد عصبی نوشتیم شاید برای شما مفید باشد.

توجه داشته باشید که در صورت داشتن سردردهایی همراه با علائمی چون ضعف دست و پا و خواب رفتگی آن ها، اختلال در تعادل و یا تاری دید، باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید و علت وقوع آنها بررسی شود.

برای درمان فوری سردرد شدید ابتدا باید با انواع سردرد اشنا بشیم در اینجا در مورد انواع سردرد توضیح دادیم

بررسی 4 نوع از شایع ترین سردرد‌ها

سردرد تنشی

سردرد تنشی یا همان سردرد عصبی از جمله شایع ترین سردردها بین افراد است. این نوع سردرد در بین بانوان نسبت به آقایان رایج تر است. در این نوع سردرد، فرد دچار دردهای خفیف و مقطعی می­شود. داشتن استرس و عصبی شدن میتواند مهم ترین علت سردرد شدید و ناگهانی از این نوع باشد.

سردرد سینوسی

علائمی چون احساس درد در ناحیه‌ی گونه‌ها و پیشانی، آبریزش بینی و درد پل بینی، تب، احساس فشار در چشم و ورم صورت نشان از وجود سردرد سینوسی میدهند. این سردردها به دلیل ایجاد التهاب در سینوس های بدن به وجود می­آیند.

سردرد میگرنی

یکی دیگر از رایج ترین سردردها، سردرد میگرنی است و شیوع آن در بانوان 2 برابر آقایان است. افرادی که دچار این نوع سردرد هستند معمولا ماهی یک یا چندبار دچار سردردهای پیوسته و طولانی مدت همراه با دردهای تپشی در یک یا دو طرف سر که معمولا بین 2 تا 72 ساعت ادامه دارد می­شوند. از جمله مهم ترین علائم همراه با این نوع سردرد میتوان به حساسیت به نور و صدا و بو، ناراحتی معده، حالت تهوع، استفراغ و بی اشتهایی اشاره کرد.

سردرد خوشه ای

این نوع سردرد نسبت به انواع دیگر بسیار نادراست اما شدید ترین نوع سردرد نیز محسوب می­شود. احساس سوزش و سوراخ شدن پشت چشم که بسیار آزاردهنده است از علائم سردرد خوشه ای به شمارمی­آید.

حتما بخوانید: مقاله ای درباره‌ی درمان فشار خون بالا در خانه نوشتیم شاید برای شما مفید باشد.

برای درمان سردرد شدید چه بخوریم ؟

در گام دوم پس از شناخت رایج ترین انواع سردرد قطعا این سوال برای شما به وجود می­آید که برای درمان سردرد چه بخوریم که تاثیر بیشتری داشته باشد ؟ در پاسخ به این سوال برای شما راهکارهای درمان سردرد شدید در خانه، درمان فوری سردرد شدید میگرنی و درمان فوری سردرد در طب اسلامی را بازگو می­کنیم.

1. درمان فوری سردرد شدید میگرنی با نمک

درمان سردرد با نمک یکی از راهکارهای معجزه آسا در راستای رفع سردرد شدید میگرنی می­باشد. براساس تحقیقات انجام شده استفاده از منابع غذایی دارای منزیم و سدیم تاثیر بسیار بالایی در درمان سردرد و میگرن دارند چراکه باعث جلوگیری و درمان اختلالات الکترولیتی موجود در بدن که علت سردرد شدید و ناگهانی هستند میشوند. همانطور که همگی میدانیم نمک مهمترین منبع غذایی دارای سدیم است، از این رو برای درمان سردرد شدید در خانه در گام اول میتوان استفاده از این راه جادویی را امتحان نمود.

برای این منظور باید چند قاشق نمک را با مقداری آبلیموی تازه مخلوط کرده و استفاده کنید. این محلول تاثیر فوری در تسکین درد دارد به طوریکه یک دقیقه بعد از مصرف تاثیر آن را مشاهده میکنید ! توصیه می­شود برای این محلول از نمک های غیر فآوری شده مانند نمک دریا و یا نمک صورتی هیمالیا استفاده کنید.

در اینجا برای درمان فوری سردرد شدید، چند راهکار معرفی کردیم استفاده از آب لیمو و نمک یکی از راهکارهای درمان سردرد شدیداست.

استفاده از آبلیمو و نمک برای درمان فوری سردرد شدید

2. درمان فوری سردرد شدید میگرنی با آبلیمو

آبلیمو یک ماده قلیایی است که دارای ویتامین C می­باشد و تاثیر زیادی در قلیایی کردن محیط بدن و در نتیجه کاهش دردهای شدید و میگرنی دارد. به منظور درمان سردرد با آبلیمو میتوانید از ترکیب آبلیمو و عسل و یا همانطور که ذکر شد از ترکیب آبلیمو و نمک استفاده کنید.

3. رفع سریع سردرد شدید با زنجبیل

برای درمان خانگی سردرد پیشانی و چشم و سردردهای میگرنی میتوانید از خواص زنجبیل استفاده کنید. ریشه زنجبیل دارای مواد ضدالتهاب است که برای درمان سردرد شدید در خانه کاربرد دارد. از جمله خواص دیگر زنجبیل میتوان به تاثیر آن در کاهش حالت تهوع و استفراغ که اغلب به دنبال سردردهای شدید اتفاق می­افتند اشاره کرد. برای درمان سردرد شدید کرونا با زنجبیل، میتوانید از پودر زنجبیل درون کپسول، دمنوش ریشه زنجبیل و یا ماساژ پیشانی همراه با زنجبیل خرد شده استفاده کنید.

نوشیدن دمنشون زنجبیل برای درمان سردرد شدید کرونا

برای تهیه دمنوش زنجبیل یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل را در یک فنجان آب جوش ریخته و 5 دقیقه به آن زمان بدهید تا دم بکشد. شایان به ذکر است که استفاده از زنجبیل از جمله راهکارهایی می­باشد که برای درمان فوری سردرد در طب اسلامی نیز توصیه شده است.

4. نعناع، بهترین دارو برای درمان سردرد عصبی

گیاه نعناع از گذشته تا کنون برای مصارف دارویی استفاده می­شود. این گیاه طبیعت خشک و گرم و خاصیت ضدالتهابی دارد. به همین دلیل میتوان از جوشانده نعناع به عنوان بهترین دارو برای درمان سردرد عصبی یاد کرد. برای درمان خانگی سردرد پیشانی و چشم میتوانید به مقداری برگ نعناع به اندازه یک کف دست را با دو فنجان آب جوشانده و آب آن را به پیشانی خود بزنید. همچنین میتوانید به منظور درمان سردرد از بخار آن استنشاق کنید.

5. درمان فوری سردرد شدید با ریحان

ریحان یکی دیگر از گیاهان دارویی است که برای درمان فوری سردرد در طب اسلامی به آن اشاره شده است. این گیاه خاصیت آرامش بخشی دارد و در کنار نعناع به عنوان بهترین دارو برای درمان سردرد عصبی شناخته می­شود. . برای درمان سردرد شدید میتوانید از روغن ریحان برای ماساژ پیشانی و یا دمنوش آن استفاده کنید. برای تهیه دمنوش ریحان لازم است مقدار 5 عدد برگ ریحان را در مقداری آب جوشانده و یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید. پس از پنج دقیقه ایندمنوش را جرعه جرعه میل کرده و درد خود را تسکین دهید.

6. درمان سریع سردرد شدید با آویشن

آویشن از جمله گیاهان دارویی است که خواص بسیاری دارد و برای درمان سردرد شدید میتوان از آن استفاده کرد. برای تهیه دمنوش آویشن برای رفع سردرد میتوانید یک قاشق چای خوری آویشن را در یک فنجان آب جوش بریزید و به آن زمان بدهید که 10 دقیقه دم بکشد و آن را میل کنید.

7. درمان سردرد شدید کرونا با دارچین

میتوانید از دارچین برای درمان سردرد شدید در کرونا و مواقعی که علت سردرد شدید و ناگهانی عصبی شدن است استفاده کنید. برای این منظور مقداری پودر دارچین را با مقدار کمی آب مخلوط کرده تا حالت خمیری پیدا کند و سپس آن را روی پیشانی و شقیقه خود قرار دهید.

در اینجا توضیح دادیم برای درمان فوری سردرد شدید کرونا از دارچین استفاده کنیم

یکی از راهکار های درمان فوری سردرد استفاده از دارچین است

8. درمان فوری سردرد شدید با رزماری

یکی دیگر از گیاهان دارویی که برای درمان فوری سردرد در طب اسلامی به آن اشاره شده است رزماری می­باشد. گیاه رزماری جریان خون را افزایش میدهد و برای درمان سردرد شدید در خانه کاربرد دارد. برای این منظور میتوانید پیشانی خود را با مقداری روغن رزماری ماساژ دهید و یا اینکه مقداری برگ رزماری را له کرده و با مقداری آب بجوشانید. سپس روزانه مقداری از آن را مانند چای آماده کرده و میل نمایید.

9. آب درمانی و رفع سردرد شدید

یکی از راحت ترین راه ها برای درمان فوری سردرد شدید، آب درمانی است. برای این منظور میتوانید به مدت 30 دقیقه پاهای خودتان را درون ظرفی حاوی آب گرم و پودر خردل قرار دهید. این کار باعث جلوگیری از فشار رگ های خونی سر می­شود. برخی از سردرهای خفیف روزانه به علت کم آبی بدن رخ میدهند بنابراین نوشیدن روزانه حداقل 8 لیوان آب در جلوگیری و درمان این سردردها موثر است.

در این قسمت توضیح دادیم آب درمانی برای سردرد مفید است

گذاشتن پاها در آب برای درمان فوری سردرد

10. اسطوخودوس، گیاه آرامش بخش

از گیاه اسطوخودوس میتوان به عنوان یک درمان فوری سردرد شدید میگرنی و درمان سردرد شدید کرونا یاد کرد. ترکیب اسطوخودوس با چند برگ گیاه نعناع میتواند برای درمان فوری سردرد شدید میگرنی به عنوان یک معجزه عمل کند. همچنین میتوانید ۲ قطره از عصاره این گیاه را در کف دست ریخته و پشت گردن خود را با آن ماساژ دهید. برای تهیه یک معجون معجزه آسا برای درمان سردرد شدید میتوانید مقدار 12 فنجان آب، یک فنجان عسل، 2 الی 10 قطره اسانس اسطوخودوس و مقداری پوست لیمو را در مخلوط کن ریخته و معجون به دست آمده را روی پیشانی خود بگذارید و یا اینکه بخار آن را استنشاق کنید.

کلام آخر

در این مقاله راهکارهایی برای درمان سردرد بدون استفاده از داروهای مسکن شیمیایی را برای شما ذکر کردیم. استفاده از داروهای مسکن یکی از راحت ترین روش های درمانی است اما قطعا می­دانیم که استفاده مداوم از این درمان ها عوارض خاص خود را دارند. امروزه اگر دچار سردرد شدید در کرونا و یا سردرهای عصبی و میگرنی میشوید، میتوانید این روش های درمان خانگی را بدون ترس از داشتن عوارض جایگزین آنها کنید.

اشتراک گذاری این پست


تگ‌ها :